Шинка, приготовлена в домашніх умовах, безперечно краща за найдорожчу магазинну ковбасу.
- М’ясо промиваємо під проточною водою, просушуємо, видаляємо плівочки та зайвий жир. Охолоджуємо м’ясо в морозилці хвилин 30-40, після цього нарізаємо свинину тонкими слайсами завтовшки не більше 5-10 мм (ЦЕ ВАЖЛИВО!).
- До добре охолодженої сировини додаємо спеції від магазину Сарделька, один пакетик на кілограм м’яса. Для соковитості можна додати 100 мл холодної води на кілограм м’яса. І приступаємо до інтенсивного вимішування фаршу, цей процес зазвичай займає хвилин 5-10, м’ясо має змінити колір і стати липким, з’являться тонкі білкові нитки.
- Свинячі міхури мають специфічний запах, тому перед застосуванням їх потрібно ретельно обробити: замочити у теплій воді з оцтом при кімнатній температурі. Середній час замочування становить 30 – 40 хвилин. Обов’язково промити зсередини.
- Добре вимочені свинячі міхури наповнюємо фаршем. Це, звичайно, зручніше робити за допомогою ковбасного шприца, але через брак, можна це зробити і руками.
- Обв’язуємо шпагатом, формуємо домашню шинку, батони мають бути щільними, тугими і залишаємо в холодильнику на осадку щонайменше 12 годин.
- Після 12 годин осадки приступаємо до термообробки. При наявності термокамери вона має бути класичною: обсушування, обсмажування, варіння.
- Можливо шинку приготувати в духовці при температурі 80 ° С близько 5-6 годин. Через кілька годин виміряйте температуру всередині батона. При досягненні температури всередині 69-72 ° С припиняємо теплову обробку. Залежно від обсягу духовки та ваги наповнених батонів час термообробки буде різним.
- Коли батони будуть готові, їх потрібно швидко охолодити. Для цього наберіть велику зручну ємкість достатньо холодної води і відправте в неї шинку. Після того, як шинка охолоне, вона готова!